Mezinárodní stěhování

Stěhování do jiné země či dokonce na jiný kontinent je důležitý krok ve vašem životě. Zajistíme rychlé a profesionální stěhování vašeho majetku.
Součástí našich služeb je i kompletní vyřízení všech celních formalit.

Potřebujete odstěhovat?

Promyslete si, jaký typ stěhování je pro Vás nejvýhodnější a vyplňte jednoduchý formulář

  • Při mezinárodním stěhování se standardně zajistí nábytek fixační fólií proti možným povětrnostním vlivům a otevírání dveří. Zdobený nebo starožitný nábytek a ostatní podobný mobiliář se nejdříve zabalí do bublinkové fólie a následně se před stěhováním zajistí fixační fólií. Mobiliář se na voze prokládá stěhovacími dekami, aby nedošlo k jeho poškození. Fixační fólie na zadní stěně stojícího nábytku zajistí přilnutí jednotlivých nábytkových kusů k sobě, aby se nehýbaly při jízdě. Dále se s ohledem na delší dobu jízdy vozidla jednotlivé nábytkové kusy fixují popruhy ke stěnám vozidla.
  • Balení jednotlivého vybavení domácnosti, hlavně křehkých věcí (sklo, porcelán), je provedeno důkladněji s ohledem na délku doby přepravy.
  • Pro tento způsob transportu je třeba velmi specifický způsob balení. Při balení je třeba brát v potaz změny teploty a vlhkosti uvnitř kontejneru při průjezdu jednotlivými zeměpisnými pásmy a také počasí na moři. Teplota vzduchu v kontejneru může přesáhnout až 60 stupňů. Přitom v něm dochází k velmi rozdílné vzdušné vlhkosti.
  • V extrémních případech může dojít až k tzv. kontejnerovému dešti. Proto mobiliář a věci pro námořní kontejnerovou přepravu vyžadují speciální balení.
  • Jednotlivé vetší nebo těžší kusy mobiliáře se samostatně uvnitř kontejneru kotví za úvazová oka, při nevyužití celé plochy kontejneru se používá zajišťovací – zabezpečovací síť pro fixaci uloženého nákladu.
  • Většinou se používá fumigovaných celodřevěných beden, nebo beden s částečným použitím překližky na stěnách bedny, do kterých se stěhované předměty vloží zabalené stejně jako pro přepravu v kontejneru.
  • Pro toto balení se užívají bedny o velikosti 1,5–8 metrů krychlových.
  • Veškeré bedny jsou uzpůsobeny pro manipulaci nakládacími paletizačními vozíky.
  • Letecké cargo se používá pro rychlou přepravu stěhovaných svršků (osobní věci, ale i například kola). Zabalené věci v krabicích nebo přířezech se ukládají na lehkou, většinou papírovou, paletu a je vytvořen celistvý kartonový obal, který zároveň slouží jako ochrana během manipulací na letištích. Proti povětrnostním podmínkám je celá paletová zásilka zajištěna obalením fixační fólií.  Délka přepravy tímto způsobem trvá dle konkrétní destinace a dle objemu zásilky. Pokud se zásilka nakládá do letadla v Praze, trvá přeprava cca 3–6 dnů.
  • V případě, že je zásilka velkého objemu a nelze ji naložit v ČR, dopraví se v kamiónech na nejbližší letiště (Frankfurt, Paříž, Brusel), odkud letí nákladním speciálem do místa určení. Doba přepravy se tím prodlouží o přibližně 2 dny. Pro zásilky o větším objemu lze užít leteckého kontejneru, což přepravu zjednoduší.

Zařídíme za Vás stěhování domácích zvířat do cizí země, včetně veškerých formalit spojených s převozem.

WordPress Themes